Які сонячні панелі кращі?

432
Статті

Це одне з найпоширеніших запитань, які нам доводиться чути. На ринку обладнання для сонячних електростанцій в Україні представлено дійсно багато брендів, між яким необхідно вибрати підходящий для себе варіант.

Існують світові рейтинги, якими можна керуватися при виборі панелей.
Рейтинг Tier, що стосується саме виробників сонячних панелей, а не обладнання. Розділяють три рівні:
Tier 1 – компанії-виробники мають власне вертикально інтегроване виробництво. Тобто вони мають налагоджений повний цикл виробництва (від вирощування кремнієвих пластин і виробництва фотоелектричних елементів до складанням сонячних модулів). Весь цей процес відбувається при постійному контролі якості та автоматизовано.
Виробники сонячних панелей рівня Tier 1 інвестують значні кошти в проведення науково-дослідних робіт (R&D), мають власні патенти, постійно впроваджуючи нові інноваційні підходи та рішення в організацію виробництва та технологічних процесів.
Зазвичай, в ТОП-брендах Tier 1 незмінні компанії, в яких стабільно налагоджене виробництво та інвестиційний потік.

Tier 2 – виробничий процес панелей автоматизований, однак не настільки, як при виробництві продукції Tier 1. Компанії рівня Tier 2 в більшості випадків знаходяться на ринку виробництва компонентів для сонячних електростанцій від 2 до 5 років. В таких компаній високий виробничий та науковий потенціал, однак піднятися вище не дозволяють відсутність фінансів та досвіду. Відомі виробники Tier 2 в Україні – Perlight Solar (China),  Solar Frontier (Japan), LDK (China), SolarWorld (Germany), Simax (China),

Tier 3 –  компанії, діяльність яких обмежується лише складанням сонячних панелей з використанням компонентів, що випускаються іншими компаніями (тобто ніяких своїх власних наукових досліджень і розробок), а їх виробничі процеси сильно залежать від ручної праці. Часто такі виробники продають панелі під  будь-якою торговою маркою постачальника.

Даний рейтинг не дає відповіді щодо якостей панелей, в ньому оцінюються лише фінансові можливості компанії-виробників.

Також щорічно формується рейтинг ТОП-10 виробників фотомодулів по об’ємам виготовлення. Даний рейтинг не особливо змінюється з року в рік, і в ньому дійсно представлені сонячні панелі, які гарно зарекомендували себе в роботі.

За підсумками 2017 року найбільші 10 світових постачальників сонячних фотомодулів відгрузили понад 57 ГВт.

При виборі панелей варто брати ініціативу в свої руки і підходити до даного питання серйозно:

 1. Ознайомитися з технічними паспортами на бажані моделі та детально порівняти параметри.
 2. Звернути увагу на гарантії. Є поняття гарантії на продуктивність – вона коливається від 20 до 30 років. З часом продуктивність падає, однак добрим показником є, коли вона становить не менше 80%. Гарантія на брак та матеріали сонячних панелей, що надається постачальниками в Україні, може бути від трьох до 12 років.
 3. Наявність офіційного представника виробника в панелей в Україні. Для вас це додаткова гарантія, що в разі неочікуваної проблеми її зможуть швидко вирішити, або ж замінити товар.
 4. Підібрати хороший інвертор, адже він виконуватиме головну роль у вашій електростанції. Під якісні панелі необхідно брати відповідний інвертор, в іншому випадку ваші інвестиції не будуть захищені.
 5. Монтаж панелей та підключення сонячної системи довіряти компетентній команді. Встановлення сонячної станції – це довготривале вкладення, тож краще зробити відразу все правильно. Так ви будете впевнені в безпечності для вас та вашої родини.
 6. Якщо сонячна станція має працювати по «зеленому» тарифу варто дізнатися чи є на сонячні панелі документи про офіційний ввіз на територію України та дійсні сертифікати якості.

 

Компанія «Спеціалізовані енергетичні технології» має великий досвід у виборі та встановленні сонячних фотомодулів. Ми є партнерами та дилерами лише перевірених постачальників та брендів, які працюють в Україні офіційно.

  Мережева електростанція

  Потужність станції (кВт)
  Місце встановлення:
  Кількість фаз наявного лічильника:
  Підключення та оформлення «Зеленого тарифу»:
  Оформлення кредиту від «Укргазбанк»:
  Область:

  Мережева електростанція

   Автономна електростанція

   Потужність станції (кВт)
   Максимальне споживання електроенергії в годину:
   Бажана автономність:
   Оформлення кредиту від «Укргазбанк»:
   Місце встановлення:
   Область:

   Автономна електростанція

    Гібридна електростанція

    Потужність станції (кВт)
    Місце встановлення:
    Оформлення кредиту від «Укргазбанк»:
    Кількість фаз наявного лічильника:
    Максимальне споживання електроенергії в годину:
    Бажана автономність:
    Область:

    Гібридна електростанція

    Схожі публікації

    Menu