Альтернативна енергетика: вітчизняні професіонали діляться досвідом!

534
Статті

Альтернативна енергетика – така тема останнім часом дедалі більше цікавить українців. Одні стверджують, що це доволі вигідний спосіб заощадити, інші ж впевнені, що через свою вартість такі джерела енергії не зможуть набрати великої популярності в нашій країні.
Давайте ж більш детально розглянемо цю галузь й дамо вичерпні відповіді на питання, які так цікавлять! У цьому нам допоможе спеціаліст з альтернативної енергетики та головний інженер вітчизняної компанії «
СЕТ» Олег Ремінський.

  • Використання альтернативних джерел енергій досить популярне у всьому світі. Україна ж наразі пасе задніх. Як ви вважаєте, коли ми зможе досягти Європейських висот у цьому напрямку?

Так, це популярно у всьому світі, адже альтернативна енергія є екологічно чистою та безкоштовною. Крім того, такі технології дозволяють значно заощадити. Наприклад, Німеччина лише у липні 2015 змогла забезпечити 72 % своїх потреб виключно з використання сонячних панелей. Ви лише представте, скільки коштів вдалось заощадити за рік!

Звичайно обладнання, яке потрібне для використання цієї енергії, не з дешевих, що багатьох відлякує. Однак які перспективи! Адже якби альтернативна енергетика не була б привабливою інвестицією, то і Європа й Америка від них відмовилися. В Україні ж є пережитки минулих років, які й дали чималий відбиток на нашому розвитку. Потрібно ламати стереотипи, розвиватися, йти в ногу з часом, тоді ми й заживемо як в Європі.

  • Використання яких джерел енергії найбільш доцільне у Західних регіонах та й Україні в цілому?

В Західних регіонах і так само в Україні в цілому можуть використовуватися будь-які джерела альтернативної електроенергії. В залежності від місцевості та природних ресурсів підбирається тип електростанції. Найбільшою популярністю користуються сонячні та вітрові. Щоб обрати найоптимальніший варіант на кожному об’єкті визначається сонячна та вітрова активність, аналізується клімат, потреби клієнта – лише тоді робиться вибір.

Однак варто зазначити, що найоптимальнішим варіантом  для українців є встановлення гібридних електростанцій. Вони поєднують в собі весь функціонал сонячних та вітрових електростанцій, що дозволяє доповнювати один одного та досягти найвищих результатів.

  • Сонячні панелі, вітрогенератори, геліосистеми… усе це потребує чималих фінансових вкладень. За скільки часу в середньому окуповуються такі рішення?

Перехід на альтернативну енергетику потребує чималих вкладень. Однак якби це не було б вигідно, то над таким рішенням ніхто і не задумувався б!

Давайте наочно розглянемо ситуацію. При підключенні електростанції на 10 кВт та орієнтовному споживанні електроенергії в 150 кВт/міс, чимало енергії буде «продаватися» державі за умовами «зеленого тарифу». Це дозволить орієнтовно за 7 років повністю окупити витрати. Далі ж власник буде не тільки заощаджувати, а й отримувати чистий прибуток.

  • Чи дійсно «зелений тариф» такий вигідний, як про нього розповідає уряд чи можливо все-таки є певні підводні камені?

Зелений тариф – це дійсно вигідна пропозиція від держави. На скільки це вигідно залежить від потужності електростанції та власного щомісячного споживання. Якщо встановлена електростанція генерує достатню кількість електроенергії для власних потреб, то власникові взагалі не прийдеться платити за послуги Обленерго. Якщо ж він має надлишок енергії, то може з легкістю її перепродавати державі. Схема доволі проста!

  • Які ви бачите перспективи розвитку такої енергетики?

В даний час всі ми залежні від електроенергії, адже без неї просто не уявляємо свого життя. В результаті ми прив’язані до місця де знаходиться ця електроенергія, державних тарифів. Розвиток альтернативної енергетики дає можливість бути абсолютно незалежним від ліній електропередач та місця розташування власного будинку. Це чудова перспектива для людей, які хочуть облаштувати своє житло у віддаленій місцевості: в полі, в лісі, в горах чи біля моря, де відсутня електромережа і немає можливості її підвести. Для тих, кому набридли захмарні рахунки комунальних служб – це можливість додаткового заробітку.

В будь якому випадку, використання альтернативної енергетики – це чималий внесок у розвиток енергосистеми України та збереження екології. Тож я впевнений, що з плином часу все більше українців будуть відмовлятися від послуг державних служб й робити свій вибір на користь природних джерел енергії.

  • Який на ваш погляд ідеальний варіант для того, би зробити середньостатистичний приватний будинок повністю незалежним від комунальних господарств?

Звичайно, все залежить від обсягів електроенергії яка використовується. Однак я впевнений, що найоптимальнішим варіантом буде встановлення мережевої електростанції на 10 кВт, а також підключення «зеленого тарифу».

 

Якщо ж у вас виникли інші запитання, то ви можете їх особисто задати спеціалістам компанії «СЕТ».

І памятайте – сонце не виставляє рахунки!

Мережева електростанція
Автономна електростанція
Гібридна електростанція

Схожі публікації