Оцінка IHS: До 2040 половина будинків в Європі може опалюватися альтернативними джерелами

339
Новини

Згідно звіту компанії IHS «Beyond the Flame: The Transformation of Europe’s Heat Sector», частка енергії, що вона використовується для опалення житлових будинків та отримується з поновлюваних джерел, може досягти до 2040 року 49%.

У звіті оцінюється вплив технологічних факторів і заходів з модернізації будівель, які необхідно вжити для скорочення споживання енергії, підвищення енергоефективності та збільшення частки відновлюваної енергії.

«Наш аналіз показує, що існуючі технології здатні трансформувати сектор опалення в Європі за рахунок істотного збільшення частки дешевого тепла з відновлюваних джерел, впровадження гібридних систем опалення, використання високоефективних конденсаційних газових котлів, скомплексірованних з повітряними тепловими насосами», – каже Катерина Робінсон (Catherine Robinson), директор IHS Energy.

У дослідженні показано, що розвиток таких інтегрованих гібридних систем може змінити забезпечення теплом в тих регіонах Європи, де в даний час основним джерелом тепла є газ. Приблизно 60 відсотків потреб в теплі буде забезпечено за рахунок теплових насосів, що залишилися 40 відсотків – за рахунок конденсаційних газових котлів. В Європі домінують децентралізовані джерела обігріву в індівівдуальних житлових будинках, які складають 64 відсотки європейських осель. Ці окремі житлові будинки споживають 65 відсотків тепла, використовуваного для обігріву приміщень та нагрівання води.

У малонаселених сільських районах окремо стоять теплові насоси забезпечують найнижчу вартість отримання тепла. Однак в районах з більш високою щільністю населення вигіднішим буде отримання тепла з відновлюваних джерел і зниження його втрат, причому це може зажадати отримання схвалення від власників будівель і будівельників.

Скорочення безпосереднього споживання газу і широке застосування гібридних систем призведе до зниження тарифів. Це може сприяти розвитку компаній, що використовують модель довготривалих сервісів, що пропонують системи розумного управління енергією, призведе до появи нових джерел доходу для таких компаній.

Мережева електростанція
Автономна електростанція
Гібридна електростанція

Схожі публікації