Повідомляємо всім скептикам та песимістам, які не вірили чи не вірять у сонячну енергетику, що ВСЕ ПРАЦЮЄ і навіть як у випадку із нашим черговим об’єктом приносить ПРИБУТОК.
Мова йде про об’єкт, який розташований в с.Зміїнець Луцького району, де протягом червня – липня наша компанія монтувала сонячну електростанцію (СЕС) потужністю на 10 кВт під “Зелений тариф”.
Завдання на початку було не з легких, тому що клієнт вимогливий і “начитаний”, який багато і довго вивчав це питання в інтернеті, шукаючи дешевші ціни, правильні технічні параметри а також доступного пояснення та висвітлення процедури підключення свого приватного домогосподарства до “Зеленого тарифу” згідно постанови №170 НКРЕ.
З радістю та впевненістю констатую, що ми пройшли цей шлях по отриманню “зеленого тарифу” – хоча в теорії він виглядає досить заплутано, а також все ще недоступно для пересічного громадянина, але все стає можливим, коли рухаєшся в правильному напрямку та прикладаєш зусиль.
Процес почався з монтажу станції, яка складається з 36 сонячних панелей потужністю 300 Вт (монокристалічної структури, яка на сьогоднішній день відрізняється вищом ККД ніж ПОЛІкристалячні фотопанелі). Ми встановили 3 ряди по 12 панелей, як того вимагала технологія монтажу.
Інвертор 3-фазний Steca Grid 10000 (новий, оригінальний тобто з ФРН).
Дещо довелося почекати доки проходили процедуру збільшення потужності на об’єкті з 4,75 Квт на 10 Квт. Потім проходить процедура під’єднання нової потужності і нового лічильника на 10 кВт (але ще не двонаправленого). Після цього, згідно алгоритму проходить процедура подачі документів в Обленерго, де потрібно дотримуватись всіх вимог, згідно Постанови НКРЕ. В таких проектах важливий розподіл праці, щоб монтажники працювали ззовні (на даху), інженери в середині з інвертором та комунікаціями внутрішніми, а менеджер з документацією на об’єкт.
Ще одна особливість цього об’єкту – після встановлення “сонячного лічильника”, тобто двонаправленого (він, до слова, Made in France, тобто не українського виробництва), що рахує енергію, яку буде оплачувати Райенерго абоненту, був збережений “нічний тариф”, який був встановлений на цьому об’єкті перед монтуванням СЕС.
На сьогоднішній день ми тестуємо роботу СЕС та приємно здивовані показниками, згідно яких нам вдалось вийти декілька днів тому на максимальну потужність, майже до 10 кВт/год – а це означає, що якщо за кожен кіловат по схемі “Зелений тариф” абонент отримує 5,55 грн. – за один середній липневий сонячний день (в залежності від генерації сонця) – можна отримати від 300 до 500 грн – я маю на увазі Волинську область, Луцький район. Отже, все працює, а це означає, що вкладати в сонячну енергетику на власному даху – це вигідніше і надійніше, ніж в банку.
Роман Михальчук