Переробка сміття: успішний досвід Німеччини

683
Статті

Переробка сміття: успішний досвід Німеччини

(поїздка в складі делегації від Волинської торгово-промислової палати)

Енергія є основою нашого життя. Оскільки запаси викопного палива обмежені і їх постійно не вистачає, то переробка відходів набуває все більш важливого значення. На прикладі провідного підприємства Німеччини а також технології  переробки та отримання електричної енергії з сміття, можна провести аналогію для нашої країни, де проблема цивілізованого збору, розподілу, утилізації та переробки стала дуже гострою. Досвід роботи ультрасучасного підприємства з Німеччини може бути застосований і в Україні, але для реалізації таких проектів потрібна співпраця всіх гілок влади, а також зацікавленість й свідомість самих громадян, мешканців конкретного міста, селища, села, ОСББ чи житлового будинку. Лише в такому разі можна буде застосовувати сучасні технології, іншими словами – починати потрібно з локального рівня і рухатись до більших масштабів.

Сучасним підприємствам під силу виробити із 1 тонни  відходів близько 600 кВт  електрики!  Справа у тому, що відходи мають високу теплотворну здатність. Крім того, в результаті процесу їх спалювання, отримується шлак, який використовується при будівництві доріг. Тож таким чином система працює за так званим замкненим циклом, де всі продукти переробки можуть повторно застосовуватись практично в будь-яких сферах.

Екологічний аспект – відповідальність за регіон!

Сміттєспалювальні заводи / електростанції в Німеччині – це перш за все контроль за дотриманням екологічних стандартів на всіх етапах виробництва. Дотримання суворих екологічних стандартів та норм, граничні рівні викидів та   відповідність технічним вимогам – одне з головних кредо підприємств, де ці моменти постійно перевіряються  та оптимізуються.

У Німеччині сміттєспалювальні заводи будуються комплексно за  європейськими стандартами, що дає ефективний та безпечний результат. На території підприємства багато рослинності й дерев, що свідчить про низькі викиди шкідливих  речовин,  високий  ККД та зразкову  безпеку праці.

Підприємства представлені практично у кожній частині Німеччини. Таке створення розгалуженої мережі зумовлене високою конкуренцією за відходи, в тому числі – несортовані. При цьому сміттєспалювальні електростанції будуються в тих місцях, де є потужне споживання електроенергії. Така тенденція зумовлена вибором місць з найменшими затратами на передачу у лінії електропередач, а також з найменшими витратами на доставку сміття.

Корпорація Брайсгау мбХ  обрала для будівництва сміттєспалювальної станції  TREA Брайзгау (Південний Захід Землі Баден-Вюртенберг). Це підприємство було спроектоване у 2005 році і станом на сьогодні  щорічно  генерує 117 000 Мвт годин електроенергії. Такий показник задовольняє потреби електроенергії приблизно у 34 000 домашніх господарств в регіоні. Таким чином підприємство переробляє до 175 000 тонн залишкових відходів з районів Брайсгау-Hochschwarzwald, Еммендінген, Ортенау та міста Фрайбург.

Перевага для навколишнього середовища!

Вироблення енергії зі сміття є одним із дієвих методів активного захисту навколишнього середовища. Практично половина біогенних речовин досягається саме під час спалювання відходів. Вражає й той факт, що таке виробництво електроенергії в порівнянні з традиційними ТЕС дозволяє зменшити рівень шкідливих викидів вуглекислого газу на 30 000 тон.

Відповідальність за майбутнє!

Німецькі корпорації постійно розвиваються та впроваджують нові технології. Більше того, вони готові ділитися своїм досвідом, тож пропонують українським муніципалітетам та компаніям необхідну підтримку й співпрацю. Саме в рамках такої співпраці і було здійснено поїздку спеціалістів нашої компанії до Німеччини. Чималий обмін знань та популяризація закордонних практик стали незамінним досвідом у діяльності компанії «SEtech».

Мережева електростанція
Автономна електростанція
Гібридна електростанція

Схожі публікації