Геліосистеми

546
Статті

Геліосистеми – технологічні комплекси, які поглинають енергію сонця та перетворюють її тепло для подальшого використання у побуті та промисловості, зокрема, для гарячого водопостачання.

Переваги використання геліосистеми

Повна або часткова автономність

Економія

Термін окупності 3-5 років

Безпека і екологічність

Стабільне здобуття безкоштовної енергії

Збільшення ресурсу основного генеруючого обладнання

Захищеність від підвищення тарифів на енергоресурси з боку держави та монополістів

Надійність, довговічність та гарантія

Сонячний колектор може забезпечувати різні потреби, тобто мати різне функціональне призначення. Він може використовуватися для:

Гарячого водопостачання

Підтримання системи опалення

Нагріву басейну

Сонячні колектори бувають різного типу

Плоскі

Плоскі сонячні колектори характеризуються великою площею засклення і великим абсорбером. Завдяки цьому вони ефективно використовують більшу частину сонячної енергії, що потрапляє на їх поверхню, досягаючи при повному сонячному випромінюванні максимальної потужності та ефективності. Геліосистеми з плоскими сонячними колекторами працюють на основі парникового ефекту.

Вакуумні

Геліосистема з вакуумними трубками є найефективнішими, адже можуть працювати протягом всього року та на відміну від плоских колекторів в холодну пору має мінімальні тепловтрати. Також вакуумні геліоколектори володіють високою продуктивністю в умовах низької сонячної інсоляції.

Термосифонні

Термосифонні геліосистеми призначені для нагрівання та подачі гарячої води в теплий період часу року (квітень-жовтень). В даній системі в якості теплообмінника використовують звичайну воду, яка в зимовий виконувати свою функцію не зможе. Правильно підібрана і встановлена система може 100% перекрити потребу в ГВП.

Працівники «Спеціалізовані енергетичні технології» займаються продажемширокого асортименту сертифікованих геліосистем від провідних виробників та установкою обладнання «під ключ» з урахуванням особливостей об’єкту.

Мережева електростанція
Автономна електростанція
Гібридна електростанція

Схожі публікації