Кількість домашніх СЕС в Україні збільшилася

994
Новини

Станом на початок ІІ кварталу 2020 року вже більше 24 тис. українських родин встановили у себе вдома сонячні електростанції, забезпечуючи свої потреби в електроенергії та заощаджуючи на рахунках.

Загальна потужність сонячних електростанцій у приватних домогосподарствах сягає вже 618 МВт, а сумарний обсяг вкладених ними коштів складає близько 495 млн євро.

Важливо, що в 2020 році ціна «зеленого» тарифу планово знизилася, однак динаміка зростання кількості СЕС залишається позитивною. Так сталося завдяки паралельному зниженню цін на обладнання та досить активну конкуренцію на ринку України.

У  I кварталі 2020 р. приватні домогосподарства встановили більше 2100 СЕС загальною потужністю 65 МВт. Це у 1,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2019 року. Зараз великої популярності мають станції максимальної потужності – 30 кВт. Однак варто зазначити, що значна частина з них будується у декілька черг.

Кількість охочих використовувати «чисту» електроенергію зростає, зокрема через можливість економити на рахунках за електроенергію, не залежати від енергопостачальника, бути більш енергоефективними та користуватися енергозберігаючою електротехнікою.

ТОП-5 областей за кількістю СЕС приватних домогосподарств:
Дніпропетровська – 3200;
Тернопільська – більше 2200;
Київська – майже 2000;
Івано-Франківська – більше 1800;
Закарпатська – більше 1400.

Волинська область зараз знаходиться на 16 місті у рейтингу і по кількості станцій, і по їх сумарній потужності. Станом на початок ІІ кварталу 2020 року введено в експлуатацію 592 СЕС, загальною потужністю 16,05 МВт.

Загалом, понад 24 тис. СЕС у домогосподарствах дозволяють генерувати більше 700 млн кВт*год екологічно чистої електроенергії у рік. Для порівняння такого обсягу енергії достатньо для близько 230 тис. родин.

Окрім того, що такі станції це мала розподілена генерація, яка дозволяє використовувати енергію в точці виробництва, а також спонукає власників до раціонального та економного енергоспоживання та використання енергоефективної техніки.

Ціни на електроенергію зростають, ситуація в світі непроста – застрахуй своє майбутнє! Сонячна електростанція під «зелений» тариф – надійна інвестиція та економія на десятиріччя.

Мережева електростанція
Автономна електростанція
Гібридна електростанція

Схожі публікації