«Корисний» смітник з пресом для ПЕТ-пляшок

937
Новини

За даними 2012 року на сміттєзвалища України щорічно потрапляло 200 тисяч тон поліетиленових пляшок. Припускаємо, що зараз ця цифра значно більша. 97% твердих побутових відходів вивозять на сміттєзвалища і полігони, яких налічується понад 4,5 тисячі санкціонованих та понад 35 тисяч стихійних, їх загальна площа 42 тис.м2. Проблема поводження з ТПВ, а зокрема й ПЕТ-тари в Україні є не вирішеною. Оскільки наявна структура галузі поводження з відходами не може розумно задовільнити потреби, ми підготували рішення, яке дозволить самостійно збирати, контролювати та приносити прибуток саме користувачам. Це допоможе організувати систему замкнутих циклів поводження з ТПВ.

Проект та прототип такого смітника був розроблений нашими спеціалістами ще на початку 2018 року. Зараз ми доопрацювали це рішення і готові реалізовувати його виробництво.

Пропонуємо вашій увазі смітник з механічним пресом, який виконуватиме функції збору та зберігання ПЕТ-тари чи алюмінієвих бляшанок. Дане рішення має на меті:
1. популяризацію сортування сміття, шляхом практичного впровадження даних смітників в містах (селищах, селах) на територіях ОСББ, ОТГ, багатопрохідних місцях,
2. зменшення об’єму захоронень ТПВ,
3. мінімізація негативного впливу на навколишнє середовище через повторне використання ПЕТ-відходів та алюмінієвих бляшанок.

Дане рішення актуально для всіх населених пунктів. Смітник є досить простим у використанні, для ширшого залучення користувачів необхідно лише провести інформаційну роботу. Вилучення назбираних ТПВ може відбуватися як вручну, так і автоматизовано.

Технічні характеристики:

  • об’єм 1 м³,
  • розміри 1000*1000*1000 мм,
  • напів критий,
  • замок між кришкою та смітником,
  • ручний механізм для пресування пластикових пляшок,
  • виготовлений з металу та сітки,
  • статична міцна конструкція з механічним пресом,
  • рухомий контейнер для зберігання сміття.

Використання смітника приносить низку практичної користі:

  1. Економічний ефект:
    – заощадження коштів на вивіз зібраних ПЕТ-пляшок чи алюмінієвих бляшанок (прес забезпечить збір до смітника більшої кількості тари),
    – збут відходів компаніях-операторам, що займаються переробкою ТПВ забезпечить покриття витрат на встановлення смітників та перевезення сміття,
    – при постійному зборі та збуті ПЕТ-тари чи алюмінієвих бляшанок можливий заробіток,
    – зібрані кошти можна направляти на суспільно-корисні справи.
  2. Екологічний ефект:
    – підвищення санітарного стану смітників на прибудинкових територіях,
    – зменшення загальної кількості сміття на смітниках, а відповідно і звалищах,
    – ПЕТ-тара розкладається дуже довго (300 років) а алюмінієві бляшанки ще довше (500 років), тож їх повторна переробка просто необхідна.
  3. Соціальний ефект:
    – підвищення культури поводження зі сміттям серед населення,
    – практичний шлях до роздільного збору сміття,
    – покращення санітарно-екологічного стану міста (селища, села).

Смітник з механічним пресом для пластикових пляшок – лише початок та є першою ланкою в системі замкнутих циклів поводження з ТПВ. Наразі його вже можна придбати у нас в інтернет-магазині. Контейнер буде корисним як приватним клієнтам, так і корпоративним.

Мережева електростанція
Автономна електростанція
Гібридна електростанція

Схожі публікації