Магазин, що економить завдяки Сонцю

582
Новини

Ще одна сонячна електростанція запрацювала на Волині. Цього разу об’єкт унікальний та цікавий, адже станція служитиме енергоресурсом не для побутового споживача, а для підприємця. Сонячна електростанція загальною потужністю 5 кВт встановлена на продуктовому магазині в смт. Маневичі, саме для його потреб станція і виробляє електрику.

Приватний підприємець Михайло Оксенюк вирішив мінімізувати виплати за електроенергію для місцевого енергопостачальника. Причинами цього стали незаплановані витрати на заміну лічильника, а потім і стрімке подорожчання електроенергії.  Окрім того, підприємець щомісяця сплачує авансові платежі за електрику, яку він ще не використав, а у разі переліміту вказаної норми  – оплачує за спожиті кВт-и по вищому тарифу, ніж ринковий.

Рішення, що допомогло
Сонце – воно світить щодня, об’єми енергії, які отримує наша планета можна і треба спрямовувати на наші потреби.  Тож власником було прийнято рішення встановити сонячну електростанцію, яка покриватиме споживання торгової точки.
На металевий навіс з орієнтацією на Південь було змонтовано сонячні панелі, інвертор та акумуляторні батареї розміщені безпосередньо в магазині.

Результат
Сонячна станція забезпечує електроенергією магазин, також передбачені варіанти, якщо її буде замало:
– протягом світлового дня енергія буде йти напряму на електроприлади в магазин,
– енергія, яка не використовується протягом дня буде накопичуватися в акумуляторних батареях,
– в період без сонця енергія на споживання найперше йтиме з акумуляторних батарей,
– у разі розряду АКБ та відсутності сонячного світла електроенергія на споживання буде надходити з загальної електромережі.

В магазині встановлено холодильні та морозильні камери, а також холодильники – це основні джерела споживання електрики. Техніка закуплена нова, тож клас енергоефективності у них високий, а енергоспоживання досить економне.

Окрім того, підприємець та його магазин вже не бояться аварій на електромережі , адже торгова точка може бути повністю автономною. Це забезпечує інвертор AXIOMA  ISGRID 5000, однак в нього є ще можливість працювати і як мережевий інвертор, тобто можна продавати електроенергію за «зеленим» тарифом.

Встановлене обладнання:
1. cонячні панелі AmeriSolar PLM 280P/5ВВ – 18 шт.,
2. інвертор ISGRID 5000, AXIOMA energy 5 кВт,
3. акумуляторні батареї Matrix 12V 100AH – 4 шт.,
4. автоматичний захист від короткого замикання, перенапруги, перенавантаження.

Така станція необхідна кожному, адже вона може бути і автономним чи резервним джерелом живлення, або ж навіть працювати напряму з мережею і віддавати надлишок, щоб отримати дохід по «зеленому» тарифу».

Відмінне рішення для магазину – економія на наступні роки, бо електроенергія дорожчає, умови для підприємців не спрощуються, а Сонце буде ще довго.
Хороше рішення для дому – і як самостійна станція, і як доповнення до мережевої станції.
Реалізуйте таке рішення і в себе та переконайтеся в ефективності його роботи!

Схема роботи сонячної станції з інвертором AXIOMA  ISGRID

[/vc_column]
Мережева електростанція
Автономна електростанція
Гібридна електростанція

Схожі публікації