Вже в новому 2020 році сонячні станції , власники яких заключать Договір про купівлю-продаж електроенергії, матимуть нижчу ціну за кожен кіловат проданої електроенергії. А саме 0,16 Євро, а не 0,18 Євро (як останні три роки).
Відповідно, для тих, хто затягнув з встановленням сонячної системи для свого дому – зараз напружений час, адже грудневі дні пролітають швидше всіх інших днів в році.
Як ми вже не раз говорили, монтаж сонячної електростанції – це лише частина всього процесу, при чому виконати його інколи простіше за всі інші етапи. Монтаж можна спланувати і здійснювати згідно графіку. Траплялися ситуації, коли змонтовані СЕС стояли більше місяця, а власники лише чекали дій зі сторони Райенерго.
Нагадаємо перелік дій, які потрібно зробити, щоб мати працюючу СЕС з «зеленим» тарифом:
- Дослідження наявних документів за адресою, де планується встановлення СЕС – право власності на будинок, договір на приєднання до електромереж, технічні умови,
- Звертаєтеся до Райенерго з запитом на збільшення потужності (при потребі), пишете заяву та подаєте відповідні документи. Дії по цьому пункту можуть зайняти від двох тижнів до двох місяців – ситуації індивідуальні, залежать як від наявних ТУ, так і від готовності РЕС оперативно виконувати свої обов’язки,
- Монтаж сонячної електростанції – здійснювати можна як своїми силами так і з залученням спеціалістів, наприклад скористатися послугами До речі, як показує практика, робити монтаж з залученням підрядника – це значна економія часу та нервів! Наголошуємо, що обладнання, яке встановлюється на сонячній електростанції повинне мати Сертифікат відповідності та Паспорт з технічними характеристиками українською мовою. Щодо часових рамок – бригада компанії SETech може здійснити монтаж наземної сонячної електростанції потужністю 30 кВт за 14 робочих днів. Кожен об’єкт є унікальним і час виконання робіт треба узгоджувати з інженером вже на місці монтажу.
- Подача документів на «зелений» тариф, Заява на заміну двонаправленого лічильника. Після (або під час) монтажу СЕС необхідно подати повний перелік документів на підключення «зеленого» тарифу, написати заяву на новий лічильник (двонаправлений).
- Двонаправлений лічильник зазвичай купується в РЕС, однак його можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині. В другому випадку на лічильник обов’язково має бути сертифікат відповідності, гарантійний талон та чек чи видаткова накладна від Продавця. Ці документи додаються до Заяви на заміну лічильника і він передається на параметризацію.
- Після подачі документів, Заяви на заміну лічильника бригада РЕС з інспектором повинна приїхати на місце встановлення СЕС. Представники РЕС документально фіксують відповідність СЕС нормам, встановлюють двонаправлений лічильник, запобіжник та пломбують лічильник. Приїзд такої бригади здійснюється орієнтовано за 1-3 тижні від моменту подачі всіх документів.
- За декілька днів після цього в двосторонньому порядку підписується Договір купівлі-продажу і від цього дня надлишкова електроенергія продається в загальноукраїнську електромережу.
Тож таку процедуру проходять зараз всі потенційні власники СЕС, які хочуть підключити «зелений» тариф до кінця 2019 року. Деякі наші клієнти теж наразі перебувають в такому «режимі очікування», а спеціалісти SETech тим часом будують сонячні електростанції.