Підбір обладнання для майбутньою СЕС у кожного відбувається по-різному, однак кожен клієнт все ж старається вторгувати знижку або якось здешевити загальну вартість проекту. Ми рекомендуємо брати повну комплектацію, однак бажання клієнта – закон.
Зекономити можна:
- вибравши не алюмінієву систему кріплень, наприклад, оцинковану сталь. При бажанню клієнта панелі можна монтувати і на інші систему, однак це обговорюється індивідуально.
- не беручи додаткового захисту. В інверторах зазвичай є вбудовані запобіжники, але для надійності та перестрахуванні від ризиків негарантійних ремонтів ми встановлюємо додатково систему автоматичного захисту.
- вибрати інвертор без віддаленого моніторингу. Функціонал віддаленого моніторингу може бути вмонтований в інвертор або пропонуватися виробником як окремий девайс. Тож можна брати простіший інвертор та не купувати до нього «рідну» систему моніторингу.
Зупинимося на останньому пункті та запропонуємо вам альтернативу!
Навіть якщо здається, що моніторинг – то просто комерційна забаганка, потреба в віддаленому контролю системи періодично виникає. Саме для таких випадків ми підготували для вас недорогий, однак дієвий спосіб дистанційного моніторингу за СЕС.
Проблеми, які покриває система дистанційного моніторингу:
– інвертор знаходиться віддалено від помешкання користувача станції і не має змоги постійного безпосереднього контролю з екрану інвертора чи через Bluetooth;
– моменти, коли втрачено контроль за станцією і виникає ситуація «вимушеного простою» (при цьому власник СЕС втрачає можливість заробітку коштів);
– при довготривалій відсутності втрачається будь-який контроль станції (наприклад, відрядження, відпочинок тощо), тож потрібна допомога членів сім`ї, сусідів або довірених осіб у періодичному нагляді за СЕС.
Найпопулярніша модель інверторів в Україні та модель, яку найчастіше обирають наші клієнти – китайський Huawei, зокрема 33-KTL 30 kWt.
Недоліки внутрішнього моніторингу інвертора (Huawei):
– малий радіус дії Bluetooth-інтерфейсу (метри);
– не задіяно можливості порту USB (обмін даними + живлення);
– віддалений моніторинг від виробника – присутнє на ринку, але використовуються приватними клієнтами зазвичай нечасто, оскільки він є досить дороговартісним та орієнтований на великі СЕС промислових масштабів.
РІШЕННЯ – СИСТЕМА МОНІТОРИНГУ ВІД SETECH
Схема роботи:
- задіюємо Bluetooth/USB-порти інвертора,
- поміщаємо смартфон з відповідним програмним забезпеченням в термобокс-контейнер,
- в апараті (з ОС ANDROID 5 і вище) включено відповідні порти передачі даних, тож при досяжності WI-FI або вставленні карточки оператора з добрим покриттям в місцевості установки станції через нього буде передаватися інформація,
- на комп’ютері, ноутбуці (смартфоні) користувача та/або відповідальної особи встановлюємо відповідну клієнтську частину програмного забезпечення та отримуємо дистанційний контроль за роботою станцій,
- доступ захищено паролями;
- в апараті, розташованому біля інвертора за допомогою додаткових програм, здійснюємо контроль за наявністю напруги в мережі, температури, освітленості, балансу рахунку, непорушність геолокації обладнання (відсутність покражі),
- в результаті – при критичних випадки буде здійснено надіслано SMS на телефон користувача або дзвінок (супровід інженера та/або диспетчера обумовлює окремий договір, додаток до договору з визначенням ціни щомісячного супроводу та обсягів зобов’язань сторін).
Вартість даного рішення становить 5 000 грн. При відсутності WI-FI-мережі необхідно буде додатково поповнювати картку мобільного оператора (65-80 грн./місяць). Система зможе працювати в будь-якій точці України, де ловить мобільний зв’язок.
Тож, якщо на етапі проектування чи будівництва сонячної електростанції ви все ж зекономили, а зараз зрозуміли, що віддалений моніторинг таки треба – ми готові вам доукомплектувати СЕС. У відпустці, на роботі чи навіть з сусідньої вулиці ви зможете з легкістю перевірити чи працює ваша станція.
