Відміна податкової пільги на обладнання для СЕС та ВЕС

775
Новини

Верховна рада України 16 січня проголосувала за Проект закону №1210, який вносить низку змін до Податкового  кодексу. Одна з правок цього законопроекту стосується ухваленого раніше закону №9260, що вступив в дію з 1 січня 2019 року. Ним було звільнено від оподаткування ПДВ електромобілі, а також  фотогальванiчнi елементи, вітрові турбіни та інше обладнання, як використовується для будівництва сонячних та вітрових електростанцій (8502 31 00 00, 8541 40 90 00, 8504 23 00 00, 8504 40 88 00 згідно з УКТ ЗЕД).

Тож протягом 2019 року можна було придбати сонячні панелі без обкладання ПДВ, саме це стало однією з причин загального зниження цін на товари та послуги на ринку відновлюваної енергетики.

Новий же законопроект №1210, за який проголосувало 283 народних депутатів скасовує пільгу, яка дозволяла імпортувати енергетичне обладнання для СЕС і ВЕС без сплати ПДВ. Законопроект підтримав Комітет з питань податкової та фінансової політики ВРУ, аргументуючи це тим, що державний бюджет недоотримав біля 10 млрд грн у 2019 році, а відміна пільги покращить конкурентну спроможність українського виробника.

Від нас хочемо сказати, що в будь-якому випадку ми будемо працювати згідно чинного законодавства.  ТОВ «Спеціалізовані енергетичні технології» юридична компанія, що є платником ПДВ, тож чисто технічно для нас ці зміни не будуть складними.

Однак, значна частина клієнтів, які стали власниками у 2019 році прийняли остаточне рішення щодо встановлення СЕС саме через істотне зниження ціни. Тобто власники-приватні особи лише виграли  від попередньої пільги і варто зазначити, що це не із-за них була така нестача у бюджеті.

Дуже б хотілося, щоб цей законопроект все ж таки доопрацювали, тим більше, що така можливість ще є – наразі документ не отримав підпису спікера ВРУ та Президента України.
Будемо стежити за новинами та тримати вас у курсі!

Мережева електростанція
Автономна електростанція
Гібридна електростанція

Схожі публікації