Відновлення виплат по Зеленому тарифу

121
Новини

30 січня 2023 року відбулось засідання НКРЕКП, на якому було прийнято постанову «Про визнання такою, що втратила чинність постанови НКРЕКП від 26 квітня 2022 року № 396 «Про особливості визначення обсягу та проведення розрахунків за вироблену електричну енергію генеруючими установками приватних домогосподарств під час дії в Україні воєнного стану»».

Як зазначив Голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський під час засідання Комісії: «Необхідно почати покривати накопичену з березня 2022 року заборгованість перед власниками генеруючих установок приватних домогосподарств. Постачальники універсальних послуг та оператор системи передачі повинні забезпечити оплату за електроенергію, вироблену ними. Зі свого боку ми маємо здійснювати моніторинг виконання такої оплати. Сьогоднішнє рішення – це крок до підтримки малої розподіленої генерації, оскільки в умовах дефіциту електроенергії, викликаного пошкодженнями великих об’єктів виробництва ресурсу російськими обстрілами, а також окупацією низки з них, кожен навіть найменший об’єкт генерації є пріоритетним».

Для безумовного виконання зобов’язань з боку постачальників універсальних послуг перед власниками приватних домогосподарств, цією Постановою передбачено алгоритм погашення протягом 2023 року заборгованості за договорами про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом, яка виникла в 2022 році. Крім того у зв’язку з визнанням постанови НКРЕКП від 26 квітня 2022 року № 396 такою, що втратила чинність ліцензіати мають забезпечити розрахунки з приватними домогосподарствами у 2023 році в повному обсязі.

Мережева електростанція
Автономна електростанція
Гібридна електростанція

Схожі публікації