Світ трошки уповільнився, раптове розповсюдження вірусу Covid-19 вплинуло на економіку кожної країни. Однак, успішно реалізовані кейси дуже добре показують себе і в кризових умовах. Тим більше, якщо на успіх рішення головним чином впливає природа.
Підготували для вас підбірку хороших новин зі всього світу, які стосуються відновлюваної енергетики.
Узбекистан починає активну кампанію збільшення частки джерел відновлюваної енергетики
Узбекистан поставив за мету до 2030 року виробляти з поновлюваних джерел енергії 25% всієї потужності необхідної енергії. Нещодавно країна розпочала тендер на будівництво 400 МВт сонячних парків у Самаркандському та Джизакському регіоні. Також вже почалося будівництво станції потужністю 100 МВт.
В оновленій програмі відновлюваних джерел енергетики Міністерство енергетики країни заявило, що наразі вибирає прямих іноземних інвесторів для здійснення цих проектів. Серед перших розробників, які вже були відібрані для будівництва є ACWA Power, Masdar і французький нафтогазовий концерн Total.
Загалом планується запустити 5 ГВт сонячних та 3 ГВт вітроенергетичних станцій.
США – перші у розвитку сонячної енергетики
Сполучені Штати Америки посіли перше місце у світі за потужністю нових сонячних електростанцій, які було введено до експлуатації в 2019 році. У США протягом 2019 р запрацювали 298 нових СЕС загальною потужністю 9638 МВт. Таким чином їх загальна кількість зросла до 1724, потужність – до 41 000 МВт.
До речі, Україна теж увійшла до цього ж рейтингу від компанії Wiki-Solar, опинившись на 23 місці.
Протягом 2019 року у світі запрацювало СЕС загальною потужністю 45000 МВт. Таким чином показник потужності світової сонячної енергетики досяг 220 ГВт.

Нідерланди: малина під тонкоплівковими сонячними панелями
Ферма по виробництву малини в Нідерландах використовує сонячні електростанції замість теплиць. Така технологія має назву Agrophotovoltaik, під неї розроблена спеціальна монтажна система та враховано особливості рослин. Використано панелі великої потужності розміром 2 м2., які покривають одночасно 2 ряди малини та мають нахил 10 градусів на Схід та Захід. Для експерименту використали звичайні панелі (пропускають 10% сонячного світла) та тонкоплівкові (25%).
Початкові результати експерименту показали, що врожайність під напівпрозорими модулями (потужність 150 кВт) приблизно на 20% нижче, ніж в теплицях. А от при використанні звичайних панелей (потужність 175 кВт) – аж вдвічі (через затінення). Однак технологія Agrophotovoltaik цікава ще тим, що дозволяє контролювати врожайність і збирати ягоду протягом довшого періоду, при цьому уникаючи піку врожайності в країні, коли ціна на малину найдешевша. Ще одна перевага Agrophotovoltaik – термін служби сонячної станції, який становить 30 років і не потребує реконструкцій чи ремонту. Теплиці ж необхідно повністю замінювати кожні 6 років.

TOYOTA: сонячні панелі на даху автомобілів
Компанія Toyota завершує лабораторні випробування нової версії гібрида Prius і збирається приступити вже до тестів на трасі. Він відрізняється наявністю на даху сонячних панелей, які зможуть виробляти достатньо енергії, щоб збільшити дальність руху машини без дозаправки на десятки км в день. При цьому зарядка авто йде прямо на ходу.
Проект розроблений у співпраці з виробником панелей Sharp і японським виробником акумуляторів NEDO. Сонячні панелі Sharp для Prius PHV мають товщину всього 0,03 мм., при цьому виробляють до 860 Вт енергії – розрахункова дальність ходу починається від 44,5-56,3 км, залежно від тривалості сонячного дня.
Поки невідомо, коли Toyota випустить новий гібридний Prius з сонячними панелями в продаж, однак конкуренція на ринку досить висока ї, тож за рік-півтори, можливо, побачимо такі автівки на дорогах.
