Виплати по “зеленому” тарифу під час воєнного стану

463
Новини

Війна в Україні триває понад два місяці, і, нажаль, значна частина процесів зупинилася, у тому числі й виплати по “зеленому” тарифу. Останні нарахування на картки споживачів були ще у лютому за січень.

26 квітня опублікована постанова НКРЕКП  в якій повідомляється що всі функції по виплаті коштів постачальника універсальних послуг будуть виконуватися протягом воєнного стану, запровадженого з 24 лютого 2022 року.

Зокрема, поки що буде забезпечуватися мінімальний гарантований розмір оплати купленої в кінцевого побутового споживача електроенергії, яка була вироблена генеруючою установкою (сонячною або вітровою електростанцією). Розмір мінімальної оплати дорівнюватиме стандартному тарифу для населення, тобто 1,68 грн, помноженому на кількість проданої “зеленої” енергії.

До 10 травня 2022 року споживачі гарантовано отримають виплату за лютий місяць 2022 року в повному обсязі за тарифом, який вказаний у договорі купівлі-продажу енергії (згідно з курсом валют на лютий місяць 2022 року).

Виплата по наступних місяцях проводитиметься не пізніше 60 днів після закінчення розрахункового періоду. Тому на оплату за березень 2022 року слід очікувати до кінця травня 2022 року.

Після скасування воєнного стану в Україні та спливу 60 днів, щомісячно рівними частинами буде виплачено остаточний розрахунок (сума повної виплати за тарифом, вказаному в договорі за мінусом мінімальної оплати за тарифом 1,68 грн/кВт) за вироблену генеруючою установкою приватного домогосподарства.  

Отож, обов’язково підписуємо щомісячні акти прийнятої-переданої електричної енергії, отримуємо виплати на картку по мінімальному тарифу і не забуваємо донатити на ЗСУ, щоб війна швидше закінчилася. Все буде Україна!

Мережева електростанція
Автономна електростанція
Гібридна електростанція

Схожі публікації