Пандемія коронавірусу та карантин добряче струснули весь світ – економіка уповільнилася. Зачепило це й галузі відновлюваної енергетики по різним країнам.
У світі вперше за 16 років впало будівництво об’єктів «зеленої» енергетики – цьогоріч потужності відновлюваної енергії складуть 167 ГВт, що на 13% менше, ніж у минулому році. Загальна глобальна потужність поновлюваних джерел енергії, як очікується, до 2020 року зросте на 6%.
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) прогнозує, що у 2020 році в світі буде побудовано менше вітряних турбін, сонячних електростанцій та інших установок, які виробляють відновлювану електроенергію. Причина цього – скорочення попиту на енергію в комерційних та промислових секторах, логістичні проблеми, пов’язані з обмеженнями на кордонах, зупинка виробництва.
Данська компанія-виробник вітряних турбін Vestas призупинила виробництво на двох заводах в Іспанії. Siemens Gamesa Renewable Energy призупинила роботу на шести з 10 своїх іспанських заводах.У Китаї завантаженість фабрик сонячних панелей впала приблизно до 60% в лютому 2020. Зараз ця цифра повертається до докарантинних показників, але трьохмісячна зупинка виробництва вже помітна на ринку (адже Китай виробляє 70% сонячних панелей в світі). Такі зупинки мають довгострокові наслідки.
Однак прогнози профільних структур та видань (МЕА, IRENA) досить позитивні – вже в наступному році кількість відновлюваних джерел енергії відновиться до рівня, досягнутого в 2019 році. Однак сукупне зростання у 2020 та 2021 роках буде на 10% нижчим, ніж прогнозувалося до спалаху коронавірусу.
Інвестувати у відновлювану енергію досі вигідно, мало того пандемія, карантин, самоізоляція показали нам, що бути автономними – то неабияка перевага та козир в рукаві. Будівництво електростанцій у приватному секторі глобальні зміни поки не зачепили – товару на складах достатньо, монтажні роботи проводити з дотриманням усіх вимог можна, запускати станції документально теж вдається.
Тож виходьте з карантину з сонячною електростанцією – здивуйте сусідів!