Зміни до Правил роздрібного ринку електричної енергії

142
Новини

5 жовтня 2022 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг схвалила постанову «Про затвердження Змін до Правил роздрібного ринку електричної енергії»  №1272 (ПРРЕЕ). Документ набув чинності 12 жовтня 2022 року. Так, зокрема, важливі  зміни в ПРРЕЕ стосуються:

Власників об’єктів нежитлової нерухомості: у розділі І у пункті 1.1.2 змінено поняття  “об’єкт побутового споживача”  визначені у пункті 14.1.129 Податкового кодексу України.

Власників генеруючих установок приватних домогосподарств, щодо встановлення генеруючих установок приватних домогосподарств на одній або декількох площадках із сукупною потужністю, яка не може перевищувати встановлені Законом України «Про альтернативні джерела енергії» обмеження для відповідної категорії генеруючої установки.

Згідно внесених змін, якщо обсяг місячного споживання електричної енергії приватним домогосподарством дорівнює нулю, плата за електричну енергію, що виробляється, не нараховується.

Тобто, за умови, наприклад, що станція на даху приватного будинку виробляє щомісяця і продає в мережу, наприклад, 5 кВт-год електричної енергії, оплата за “зеленим тарифом” буде здійснюватися тільки в тому випадку, якщо лічильник (прилад обліку) такого будинку покаже споживання цим будинком електроенергії. Якщо ж буде нульове споживання (у будинку ніхто не живе, у будинку вимкнені всі енергоприлади), то власнику сонячної станції не оплатять продаж електроенергії за “зеленим тарифом”, виробленим його станцією.

Ще одним нововведенням стало підсумування потужності всіх станцій споживача на всій території України. Тепер усі невеликі станції з виробництва електроенергії з альтернативних джерел побутового споживача підсумовуються для того, щоб їх загальна потужність не перевищила зазначену в законі “Про альтернативні джерела енергії”. Тобто всі станції одного побутового споживача не повинні в сумі перевищити дозволені законом 30 кВт.

Ознайомитись зі змінами Ви можете за посиланням:

Постанова

Додатки

Мережева електростанція
Автономна електростанція
Гібридна електростанція

Схожі публікації